Kto wybiera się na Trzy Korony, ten ze stuprocentową pewnością z wielką chęcią zatrzyma się na kilka chwil w tamtejszym schronisku. To ciekawy budynek, który może się pochwalić zarówno interesującą formą, jak również niezwykłą przeszłością. Z pewnością to jeden z najważniejszych obiektów, którymi mają możliwość pochwalić się nasze Pieniny. To znane oraz bardzo chętnie uczęszczane schronisko, które to ma wiele wdzięku, a odpoczynek w jego murach wszystkim zapewni wiele radości. Dlaczego ten obiekt jest tak chętnie odwiedzany przez ludzi, jacy wybierają się na wycieczki w Masyw Trzech Koron? Schronisko to jest niezwykle ciekawym obiektem zabytkowym, który powstał na przełomie lat 1929-1930. Co ciekawe, pierwotnym opiekunem tego budynku była Komisja Turystyki Województwa Śląskiego, zaś samo schronisko turystyczne miało na początku pełnić funkcję budynku kolonijnego. Parę pokoi w tym schronisku miało także Polskie Towarzystwo Tatrzańskie. W czasach wojny to schronisko turystyczne zostało się strażnicą dla Niemców, a ze względu na bliskość granicy, funkcję strażnicy przygranicznej dzierżyło także po wojnie. Na przestrzeni lat sześćdziesiątych powstał tu budynek wypoczynkowy dla żołnierzy.

Dla turystów: https://www.airpark24.pl/warszawa/ – sprawdzone parkingi przy lotnisku Chopina

Obecnie jest to często odwiedzane schronisko dla turystów, w którym ma możliwość wypocząć każdy zwolennik wędrówek górskich. Schronisko turystyczne ,,Trzy Korony” może się także poszczycić atrakcyjną lokalizacją. Bliskie sąsiedztwo Wąwozu Szopczańskiego a ponadto szlak, który to prowadzi z tego schroniska aż na Trzy Korony, to duże atrakcje dla turystów. Wspaniałe widoki na Czerwony Klasztor oraz na Dolinę Dunajca to kolejne atuty, z racji których obiekt ten jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. To niezwykłe miejsce, w którym można zarezerwować noclegi albo zebrać siły do czekającej, pieszej podróży po pobliskich szlakach. Tu prawie każdy z nas szybko się przekona, iż Pieniny to wyjątkowe góry, na terenie których każdy odnajdzie dla siebie coś niezwykłego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Fajne skarby turystyczne Malty

Jest jednym z najpiękniejszych państw otoczonych wodami Morza Śródziemnego, a wczasy na jej obszarze są doskonałym rozwiązaniem dla miłośników zabytków oraz plażowania. Malta to miejsce, które wielkie biura podróży skutecznie ...

Fotolustro – idealna atrakcja na każdą imprezę

Jeżeli poszukujesz ciekawej atrakcji, która idealnie nadaje się na każdą uroczystość, taką jak przykładowo wesele czy komunia to z pewnością zainteresuje Cię magiczne lustro. To wyjątkowe urządzenie, które składa się ...

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę