Smart Home czyli inaczej inteligentny dom do niedawna był wyłącznie futurystycznym pragnieniem. Szybki rozwój najnowszych rozwiązań technologicznych, dających możliwość połączenie z internetem urządzeń AGD, spowodował, że marzenia te stały się dostępne na wyciągnięcie ręki. Jak wszystkie nowinki, także w przypadku Smart Home przyczyną problematyczną dla inwestorów była oczywiście cena systemu. Obecnie każdego, kto ma ochotę zadbać o wygodę i bezpieczeństwo stać na to, aby jego mieszkanie było smart.

Smart Home to po prostu zainstalowanie w mieszkaniu sprzętów, które można zdalnie programować oraz nimi zarządzać za pomocą telefonu komórkowego, tabletu czy komputera lub specjalnie dedykowanego dla zestawu urządzeń innego sterownika centralnego. W ten sposób możemy zarządzać właściwie całym sprzętem. Najczęściej Smart Home jest stosowany do zarządzania ogrzewaniem, oświetleniem, roletami lub drzwiami wejściowymi w nieruchomości.

Nie można pominąć kwestii bezpieczeństwa smart domów. Zainstalowanie różnego typu czujników pozwala wykryć zalanie pomieszczenia, ogień lub gromadzenie się szkodliwych gazów, bądź też błyskawicznie alarmować o włamaniu. Nie znaczy to jednak, że od razu powinniśmy zainwestować i wymienić wszystkie do tej pory posiadane sprzęty. Dobrze jest natomiast stopniowo, w zależności od aktualnych potrzeb, wymieniać sprzęt na smart. Początkowo wyeliminujmy sprzęty, które sprawiają nam najwięcej kłopotów, zabierają nam wolny czas a ich obsługa jest skomplikowana. Zacząć możemy chociażby od odkurzacza. Sporo z nas chciałaby, aby ktoś posprzątał mieszkanie podczas naszej nieobecności. Znane na rynku odkurzacze iRobot pozwalają na spełnienie tego marzenia. Automatyczne sterowanie klimatyzacją czy też ogrzewaniem lokalu pozwala na znaczne oszczędności w naszym budżecie, a przy tym nasz Smart Home wita nas po powrocie oczekiwaną temperaturą. Automatyczna regulacja oświetleniem daje nie tylko oszczędności, ale także może skutecznie zabezpieczyć przed złodziejami. Bezprzewodowe sterowanie żaluzjami nie tylko zagwarantuje najlepsze naświetlenie mieszkania, ale spowoduje także, że nigdy więcej nie zapomnimy o ich opuszczeniu podczas wyjazdu. Montaż inteligentnych gniazdek elektrycznych daje szanse na zdalne sterowania też urządzeniami, które nie spełniają wymogów smart.

Wygoda, opłacalność i bezpieczeństwo przemawiają więc wyraźnie o potrzebie przekształcenia naszego mieszkania w Smart Home. Warto już dziś zadbać o to by stopniowo wejść do krainy inteligentnych nieruchomości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Wskazówki dla posiadaczy aut

Obecnie jest dużo możliwości, by wolno było kupić należyte dodatki do samochodu, jakie ochronią lakier i całkowity wygląd samochodu. W głównej mierze te propozycje odnoszą się generalnie do codziennie wykorzystywanych ...

Goteborg – imponujący ogród Szwecji

Tak piękny kraj, jak Szwecja, z pewnością zasłużył sobie na zainteresowanie turystów. Wycieczki do Szwecji stają się coraz bardziej popularne, a cenione biura podróży przyciągają nas coraz bardziej intrygującymi propozycjami ...

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę